Senki nem követett el a rendőrségnél mulasztást a Központi Nyomozó Főügyészség szerint a bőnyön lelőtt rendőr ügyében., Maximum szakmai szabályokat vétettek. Bár nagoyn is jól lehetett tudni, Györkösnél fegyver van , ráadásul géppisztoly is, és nem veszélytelen figura. Így mégsem kérték a Győrkös Istvánhoz kivonuló nyomozók mellé a Terrorelhárító Központ segítségét, holott máskor ez szokott az eljárás lenni. Azaz nincs felelős. Máskor sem volt hasonló eseteknél a tetsületen belül, hisz a 2003-ban Borsós főnyomozó halála miatt sem lett semmi.
A főügyészség a megszüntető határozatában, ugyan elismerte, hogy bizonyos pontokon megszeghették a szakmai szabályokat, ám szerintük ez nincs összefüggésben a magyar FBI nyomozójának Pálvölgyi Péternek a halálával .
A bőnyi Győrkös Istvánhoz október végén vonultak ki a rendőrök házkutatást tartani, amikor is a 76 éves férfi egy gépkarabéllyal lelőtte Pálvölyi Péter őrnagyot, a Nemzeti Nyomozó Iroda főnyomozóját. A Terrorelhárító Központ csak a tűzharc után érkezett a helyszínre és végül egy lövés nélkül elfogták a lakásába zárkózott férfit.
Az Esti Újság elsőnek írta meg, hgy a rendőrségi eljárások alapján a TEK-nek kellett volna jönni, vagy legalább szóőlni kellett volna nekik yörkös melátogatása elött az NNI illetéákesének, ami elmaradt. Az NNI ugyanis bárkiért megy azt elötte leprirorálják, megnézik.
Az NNI ezután belső vizsgálatot indított, hogy megállapítsák, hibázott-e valaki, amikor Bőnybe csak a nyomozókat küldte és nem kérte a Terrorelhárítási Központ segítségét. Pedig tudhatták, hogy fegyverek lehetnek Győrkösnél, hiszen a férfi és az általa vezetett szélsőséges szervezet nem volt ismeretlen a hatóságok, de főleg a titkosszolgálatok előtt. Az esti Úság sokszor jött GYrököshöz, aki infromátora is volt a rendőrségnek, de mindig szóltak neki, hogy most jönnek. ezuttal nem tették igy fordulhatott elő, hogy a rendőrgyilkoság főgyanúsítottja az arzenálja kellős közepén üldögőlt a csengetsékor.
Az ORFK kommunikációs szolgálata közölte, hogy az ügyben a belső vizsgálat továbbra is folyamatban van.
2003-ban, Borsós főnyomozó is hasonló módon vesztette életét, aki szintén a magyar FBI tagja volt. A móri ügy miatt akadtak egy régóta keresett bnzőre, akit el akartak fogni, itt még a Készenléti Rendőség kommandósai voltak a nyomozókkal, de mivel nem találták a célszemélyt és le is járt a kommandósok munkaideje így viszamentek a laktanyába. Azonban kiderült, hogy a keresett rabló oot van, de a kommandósok már nem mehettek vissza. A rendőrségi szabályzat szerint ugyanis kellett volna új szolgálati jegyet írni és kérni őket. A TEK jelenlegi Hajdú János tábornoknak a gyorsreagálású KBI-s bevetési egysége pedig épp fel volt függesztve, és épp büntetőügyet indítottak Hajdú ellen, így ők nem mehettek. Maradt tehát Borsós és egy rendőrnő a rablóval szemben. Izig vérig rendőr volt Borsós, mert elakarta kapni, sőt el is kapta a banditát, akit megsbesített, de Borsóst a tűzharcabn agyonlőtték. Az esetnek nem volt és lett felelőse. Itt a fő hba az volt, hogy a rendőröknek nem volt golyóálló mellénye.