Újabb két aranyat zsebeltek be paralimpikon úszóink. Konkoly Zsófia 100 méter pillangón, míg Pap Bianka 100 háton lett első. Szép volt lányok.

Két aranyat úsztak lányaink Konkoly és PapA Tokiói Vizes Központban kétszer is felcsendült a magyar himnusz.

Konkoly Zsófia a 100 méteres pillangóúszás döntőjében lett a leggyorsabb és lett első. Az úszónő a magyar paralimpiai csapat ötödik aranyérmét szerezte 100 pillangón az S9-es kategóriában.

A másik aranyos úszónk Pap Bianka volt, aki az S10-es kategória magyar indulója – akinek gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja és 1:09.71 perccel a leggyorsabb volt délelőtti előfutamában, illetve összesítésben is –, az esti döntőben „leúszta” a mezőnyt, végig vezetett, s 1:06.70 perces eredménnyel győzött, több mint két másodperccel megelőzve a második Aurélie Rivard-t.

A Vasas 21 éves úszója a magyar küldöttség 13. érmét, egyúttal hatodik aranyát szerezte. Pap – aki 100 háton világ- és Európa-bajnok, a riói paralimpián pedig második volt – másodszor állhat dobogóra a japán fővárosban, szerdán 400 gyorson ezüstöt nyert.